
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ВАСИЛЯ СТУСА
УКРАЇНСЬКИЙ ІНСТИТУТ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПАМ’ЯТІ
Запрошують до участі у міжнародній науково-практичній конференції
«ТРАНСФОРМАЦІЇ ІСТОРИЧНОЇ ПАМ’ЯТІ»,
що відбудеться 22–23 жовтня 2020 року
на факультеті історії та міжнародних відносин
ДонНУ імені Василя Стуса
за адресою: м. Вінниця, вул. Грушевського, 2
Проблематика історичної пам’яті –серед сучасних наукових трендів, що зумовлюється її здатністю пропонувати гальма від агресивності та спроб силового розв’язання складних суспільних проблем. Тема історичного знання, присутнього у науковому, освітньому, політичному, культурному, медійному дискурсах, подвійно актуальна для України. Адже маючи потенціал для застережень проти насилля, у сучасному інтелектуальному та політичному просторі спостерігається й інша ситуація –використання уявлень про минуле як ґрунт для розбрату та протистояння. Обговорення у колі професіоналів формування, циркулювання, трансформацій колективних уявлень про минуле спрямоване на окреслення перспектив і можливостей консолідації українського суспільства, формування української національної свідомості задля вирішення нагальних проблем у процесі розбудови української державності.
Проблемне поле:
- Історична пам’ять інаціональна ідентичність
- Історична пам’ять / історична амнезія
- Історична політика
- Роль еліт у трансформації історичної пам’яті
- Історична пам’ять у конфліктному середовищі
- Історична пам’ять у міжнародних відносинах
- Порадянське місто як місце пам’яті
- Історична пам’ять vsісторична наука
- Шкільний підручник як відбиток історичної пам’яті та інструментісторичної політики.
До участі запрошуються професійні історики, а також інші науковці, дослідницький інтерес яких дотичний до проблематики конференції.
Мови комунікацій: українська, англійська, польська.
Текст доповіді та заявку прохання надсилати до 10 вересня 2020 р. на електронну адресу: [email protected] Тексти доповідей будуть опубліковані у збірнику матеріалів конференції до початку її роботи.
Структурні елементи тексту доповіді:
- Прізвище та ім’я автора (авторів) (ліворуч, курсив).
- Назва доповіді (симетрично тексту, великі літери, напівжирний шрифт).
- Резюме та ключові слова(3–5)мовою статті, а також англійською (для українсько-та польськокомовних текстів), українською (для англо-та польськомовних текстів) (обсяг –300-350 знаків).
- Текст доповіді.
- Джерела та література (список залучених джерел інформації подається в алфавітному порядку, оформлення згідно з Національним стандартом «Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання. ДСТУ 8302:2015»); посилання фіксуються у квадратних дужках, де вказується порядковий номер позиції з прикінцевого списку джерел і літератури, через кому –номер сторінки чи аркуша, звідки запозичена інформація.
Технічні вимоги до оформлення рукопису: обсяг –10–12тис. знаків, шрифт –Times New Roman, кегль 14, інтервал –1,15, абзац –1,25см; параметри сторінки: ліве поле –30 мм, праве –20 мм, верхнє –20 мм, нижнє –25 мм. Формат розділових знаків: лапки: «… ..»; апостроф …‘…. . Прохання розрізняти тире та дефіс.
Форма заявки
- Прізвище, ім’я, по-батькові
- Країна
- Місто
- Місце роботи
- Науковий ступінь, вчене звання
- Ел.пошта
- Контактний телефон
- Назва доповіді
- Можливість виступити модератором секції
- Бажання участі в екскурсійних заходах
Витрати на проїзд і проживання за власний рахунок учасників. Оргкомітет сприятиме у бронюванні готелю на час перебування у Вінниці.
Із запитаннями можна звертатися за телефонами:
+38 050 6776494 (Темірова Надія),
+38050 9960675 (Пятницькова Ірина)