Кафедри

Кафедра історії України

Заснована у 1966 році, кафедра історії України готує фахівців з питань вітчизняної історії. Особливу увагу викладачі та науковці кафедри приділяють розвитку заснованих у 2000-х роках наукових шкіл з питань “розвитку історії Донбасу” та “історії України в контексті світової історії”.

Кафедра всесвітньої історії

Кафедра всесвітньої історії сьогодні – це освітньо-науковий центр, пріоритетом якого є підготовка висококваліфікованих кадрів з питань історичного розвитку людства від праісторичних часів до сьогодення. Сфера наукових інтересів колективу кафедри охоплює переважно соціально-політичну історію.

 

Кафедра спеціальних галузей історичної науки

Заснована у 1969 р., кафедра сьогодні – це освітньо-науковий центр, який опікується підготовкою спеціалістів з питань історико-культурних процесів і явищ з найдавніших часів до сьогодення, а також організацією практичної підготовки студентів. З 2018 р. кафедра реалізує науково-дослідну тему “Історична наука як факторі історичної пам’яті”.

Кафедра міжнародних відносин і зовнішньої політики

Починаючи з 1999 р. кафедра є впливовим центром підготовки фахівців з актуальних питань міжнародних відносин, суспільних комунікацій та регіональних студій, який не має аналогів в регіоні. Особлива увага в навчанні приділяється мовній підготовці. Наукові інтереси дослідників кафедри охоплюють широкий спектр теоретичних та практичних аспектів сучасних міжнародних відносин та зовнішньої політики.