Кафедра спеціальних галузей історичної науки

Заснована у 1969 р., кафедра сьогодні – це освітньо-науковий центр, який опікується підготовкою спеціалістів з питань історико-культурних процесів і явищ з найдавніших часів до сьогодення, а також організацією практичної підготовки студентів. З 2018 р. кафедра реалізує науково-дослідну тему “Історична наука як факторі історичної пам’яті”.

Завідувач кафедрою

Темірова Надія Романівна

д.і.н., проф.

Освітні програми

Спеціальність 032 «Історія та археологія»

Освітня програма «Історія та археологія» (СО «Бакалавр»)

Мета освітньої програми – підготовка фахівців високого рівня, які володіють фундаментальними знаннями та практичними навичками і здатні застосовувати їх у професійній діяльності – науковій, навчальній, виховній, культурно-масовій та адміністративній. Об’єктами вивчення виступають минуле України та людства в усіх його проявах; розвиток окремих народів і держав; вивчення політичних, соціально-економічних, історико-культурних процесів і явищ з найдавніших часів до сьогодення.

Спеціальність 032 «Історія та археологія»

Освітня програма «Історія та археологія» (СО «Магістр»)

Мета освітньої програми  – підготувати висококваліфікованого, конкурентно спроможного з фундаментальною професійною підготовкою з історії та археології, поглибленим знанням одного з розділів історичної науки, високою культурою мислення, аналітичними навичками; зорієнтованими в основних тенденціях соціально-економічного, суспільно-політичного, культурного поступу людства; здатних використовувати набуті навички у професійній діяльності; готових адаптуватися до нових викликів в умовах швидких темпів розвитку світової спільноти та глобального інтелектуального простору.

Спеціальність 032 «Історія та археологія»

Освітня програма «Публічна історія» (СО «Магістр»)

Метою програми є підготовка висококваліфікованих фахівців, які інтегрують у собі якості історика, глибоко обізнаного у сучасних досягненнях історичної науки, та навички трансляції академічного знання про минуле у публічній сфері, здатних реагувати на суспільні запити.