ОП "Історія та археологія"

Навчання за даною освітньою програмою дозволить здобути ґрунтовні знання про історичне минуле, причини та наслідки історичних подій, на цій основі визначати тенденції функціонування людського суспільства та окреслювати перспективи його буття.

Студентам – майбутнім історикам пропонується широкий спектр дисциплін, що задовільнять будь-який смак, а саме: вітчизняна та світова історія, археологія, історична антропологія, публічна історія, історична політика, інтелектуальна історія, музейний менеджмент, історичний аналіз, гендерні студії тощо. Для студентів організуються практики в реальних умовах: археологічна (участь у розкопках), архівно-музейна (відвідування знакових історичних місць у Подільському регіоні, а також у Києві, Львові), педагогічна (на робочому місці вчителя/викладача історії).

Фаховий історик, який бачить коріння сучасних подій у глибокій давнині і може пояснити ту чи іншу ситуацію, як ніхто, готовий до аналітичної діяльності у будь-якій сфері.

Сфери професійної діяльності випускників:

• навчальні заклади (школа, коледж, університет)
  • науково-дослідні установи
  • архівні, музейні, бібліотечні установи
  • відділи органів місцевого самоврядування та центральної влади
  • інституції охорони та промоції пам’яток історії
  • історичний туризм
  • ЗМІ (періодичні видання, радіо- та телевізійне мовлення)
  • громадські організації
  • неурядові та міжнародні проекти у сфері історії.

Обов`язкові ЗНО: українська мова та література, історія України

Вибіркові ЗНО (один на вибір): географія, Іноземна мова (англ., нім., фр., ісп.)