Литвиненко Роман Олександрович

Профіль в Google Scholar: https://donnu.academia.edu/РоманЛитвиненко

Профіль в Scopus: https://is.gd/xDSdeO

Освіта:

Донецький державний університет. історичний факультет, 1986 р.

Наукові ступені:

1995 р. – захист кандидатської дисертації«Зрубна культура басейну Сіверського Дінця (за матеріалами поховальних пам’яток)»

2009 р. – захист докторської дисертації «Культурне коло Бабине (за матеріалами поховальних пам’яток)».

Вчені звання:

1998 р. – доцент по кафедрі археології, історії стародавнього світу та середніх віків Донецького державного уніеврситету.

2012 р. – професор по кафедрі всесвітньої історії Донецького національного університету

Наукові інтереси: археологія, праісторія, історичне краєзнавство.

Найвагоміші публікації:

Litvinenko R.A. The Problem of Chronological Correlation between Sintashta Type and MRC Sites. Complex Societies of Central Eurasia from the 3rd to 1st Millennium BC. Regional Specifics in Light of Global Models. Washington D.C., 2002. Vol. 1. P.172-188.

Литвиненко Р.О. Культурно-таксономічний статус пам’яток типу Бабине ІІ. Історичні і політологічні дослідження. Донецьк, 2003. № 3/4 (15/16). С.38-45.

Литвиненко Р.О. До відносної хронології культур середньої-пізньої бронзи басейна Сіверського Дінця (історіографія проблеми). Нові сторінки історії Донбасу. Кн.12. Донецьк: Дон НУ, 2006. С.203-217.

Литвиненко Р.О. Обставини і чинники бабинської культуроґенези. Вісник Донецького університету. Серія Б: Гуманітарні науки. 2007. № 1-2. С. 109-116.

Литвиненко Р.О. Ґенеза, розвиток та історична доля культурного кола Бабине. Матеріали та дослідження з археології Східної України. Від неоліту до кіммерійців. Луганськ: Вид-во СНУ, 2009. № 9. С. 44-90.

Lytvynenko R.O. Central European parallels to the Dnieper-Don centre of Babyno Culture. Bultic-Pontic studies. Vol. 18: The Ingul-Donets Early Bronze civilization as springboard for transmission of Pontic cultural patterns to the Baltic drainage basin. 3200-1750 BC. Poznań, 2013. P. 121-138.

Литвиненко Р.О. До 80-річчя Владислава Петровича Андрієнка.Старожитності Лівобережного Подніпров’я – 2019: збірник наукових праць. До 80-річчя В. П. Андрієнка / Центр пам’яткознавства НАН України і УТОПІК; ПКМ імені Василя Кричевського; ЦОДПА; [редкол.:

Ковальова І. Ф., Кулатова І. М., Михайлина Л. П. та ін.; наук. і відп. ред. Супруненко О. Б.]. Київ; Полтава: Дивосвіт, 2018. С. 3-15.

Литвиненко Р.А. Посткатакомбная эпоха Восточной Европы: миграции или военные походы. Strarum plus. № 2: Узы невозврата. Праисторические миграции в потоке культуры. Санкт-Петербург; Кишинев; Одесса; Бухарест, 2020. С. 333-357.

Литвиненко Р. Микола Олімпієвич Гриценко (17.07.1912–8.12.1979): до біографії видатного українського актора. Історичні і політологічні дослідження. № 1 (66). Вінниця, 2020. С. 119-130.

Литвиненко Р.О. Неординарне поховання бронзового віку з ґирлиґою: культурно-хронологічна оцінка. Пологівський посох: досвід міждисциплінарного вивчення. Колективна монографія / Від. ред. В.В. Отрощенко, Г.М. Тощев. Київ; Запоріжжя, 2020. С. 88-102.

Литвиненко Р. Погребения культурного круга Бабино в деревянных гробах-колодах как проявление общеевропейской традиции бронзового века. A. Kozubová, E. Makarová, M. Neumann (ed.): Slovenská Archeológia. Supplementum 1. Ultra velum temporis. Venované Jozefovi Bátorovi k 70. narodeninám. Nitra, 2020. S. 361-372.

Литвиненко Р.О. Бабинська культуроґенеза. Археологія і давня історія України. 2021. Вип. 2 (39). С. 59-70.

Литвиненко Р.О. Парафіяльні документи з фондів ЦДІАК України як джерела з історії Бахмутського гусарського полку. Бахмутська старовина: краєзнавчі дослідження – 2021: зб. наук. праць. Лисичанськ: ТОВ «ФОКСПРИНТ», 2021. С. 64-72.

Литвиненко Р.А. Шкура копытного в курганных погребениях бронзового века: жертва или психопомп. Strarum plus. № 2: За гранью видимого мира. Санкт-Петербург; Кишинев; Одесса; Бухарест, 2022. С. 105-137.

Дубяга А.П., Литвиненко Р.О. Донецько-донська катакомбна культура С.Н. Братченка. Південний архів (історичні науки). Вип. XXXVІII. Херсон: Видавничий дім «Гельветика», 2022. С. 28-32.

Литвиненко Р. Міуське повстання 1820 року: повернення зі забуття // Трансформації історичної пам’яті: збірник матеріалів ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції / за ред. Н. Темірової. Вінниця: ДонНУ імені Василя Стуса, 2022. С. 22-30.

Литвиненко Р. О. Алла Олексіївна Моруженко та бронзовий вік Дніпро-Донецького регіону. Феномен Більського городища – 2022: збірник наукових праць / ЦП НАН України і УТОПІК; ІКЗ «Більськ»; [відп. ред. – І. І. Корост, наук. ред. – О. Б. Супруненко; ред. колегія: С. А. Скорий, С. А. Задніков та ін.]. – Київ; Котельва: ЦП НАН України і УТОПІК, 2022. С. 20-30.

Литвиненко Р.А. Картографический метод в изучении хронологии днепро-донской бабинской культуры. Прочнее меди. Сборник статей к 80-летию В. А. Дергачева. Кишинэу: Stratum Plus, 2023. С. 505-518.

Відзнаки й нагороди:

2019 р. – Відмінник освіти України

2019 р. – Премія Полтавської обласної ради імені Петра Рогача

Членство у професійних товариствах:

1992 р. – Харківське історико-археологічне товариство

2019 р. – Спілка археологів України

2023 р. – Археологічна комісія Наукового товариства імені Тараса Шевченка

Дисципліни, які забезпечує викладач:

Археологія України,

Польова і кабінетна археологія

Праісторія

Історія стародавнього світу